Füsioteraapia eri

Vigastused ei ole meie sõbrad. Et nende hulka minimeerida, on meie klubis treening “Füsioteraapia eri”. See on spetsiaalselt meie treenijate jaoks Steliise erakliiniku füsioterapeutide väljatöötatud treening.

Mida see endast kujutab? „Füsioteraapia eri“ treeningu märksõnadeks on jõud, kontroll ja liikuvus. Need kolm on omavahel pidevas seoses, üks täiustab teist.

Treening sobib kõigile, kes soovivad oma keha muuta liikuvamaks ning tugevamaks. Liikuvusulatuse arendamine toimub läbi aktiivse lihastöö ja kere keskosa aktivatsiooni. Liikuvusharjutuste juures ei isoleerita liikumissuundi, vaid kasutatakse suuremat hulka liigeseid. See on iseloomulikum nii igapäevastele liigutustele kui ka treeningule.

Treeningus käsitletavad teemad: puusaliigese liikuvus kõikides suundades, puusaliigese stabiilsus, rindkere liikuvus, põlve stabiilsus, hüppeliigese liikuvus ja hüppeliigese stabiilsus, varvaste ja jalatalla jõudlus ning liikuvus, randme ja sõrmade liikuvus ja jõudlus, õla liikuvus ning abaluu stabiilsus, keha kesktüve ja vaagna stabiilsus.

Harjutuste valikul lähtusid füsioterapeudid sportlaste tüüpilistest kaebustest ning kehalise võimekuse puudujääkidest, mida aastate jooksul oleme näinud.

Treeningute aegu ja asukohta vt lähemalt Treeningute lehelt.