Brasiilia jiu-jitsu lastetreeningud

 

Brasiilia jiu-jitsu lastetrennides saavad lapsed ohutult algteadmised Brasiilia jiu-jitsust. Treeningud on mängulised: läbitakse 10-15 erinevat olukorda simuleerivat mängu, mille käigus laps saab aimu põhilistest liikumistest. Vanemad lapsed jätkavad BJJ Junior programmiga.

Programm koosneb tsükliliselt korduvatest treeningutest, kus lapsed omandavad suurema hulga esmavajalikke positsioone, liikumisi ja tehnikaid. Lapsed saavad selgeks esmased enesekaitse elemendid ja suudavad hiljem palju paremini ohuolukordasid vältida, sest on enesekindlamad ja suudavad olukordi adekvaatselt hinnata.

Mis kõige tähtsam – nad õpivad armastama toredat sporti ja leiavad hulgaliselt uusi sõpru!

Treener: Martin Rettel

2018/2019 hooajal tegutsevad klubis järgmised vanusegrupid:

  • Mõmmid (2012. – 2014. aastal sündinud)
    T ja N 17:45 – 18:30
  • Pandad (2011. – 2008. aastal sündinud)
    T ja N 18:30 – 19:30
  • Karud (2007 ja varem sündinud)
    T ja N 19:30 – 20:30
Erinevused vanusegruppide treeningutes:

Mõmmid – treening on hästi mänguline, suur rõhk on liikuvusel. Enamik BJJ tehnikaid harjutatakse läbi treeneri peal. Lapsed õpivad baasasendeid, positsioonivahetusi ja lihtsamaid mahaviimisi.

Pandad – treening on rohkem spetsiifiline, harjutusi tehakse veel ka treeneriga, kuid suur osa trenningust on lastel omavahel. Õpitakse jiu-jitsut mõningate ohutusest tingitud piirangutega.

Karud – Omandatakse põhiline jiu-jitsus: nii positsioonid, liikumine, alistused kui ka mahaviimised ja heited. Lapsed treenivad omavahel ja peavad olema valmis harjutama kõigi treeningul osalejatega.

Kõigil lastel, kes on kogu pandade/karude vanusegrupi programmi omandanud, on võimalik treeneri kutsel liituda edasijõudnute grupiga, kus õpetatakse jiu-jitsut juba süvendatult.
Gi kandmine treeningutel on kohustuslik. Laste Gi värvuseks on soovitavalt sinine.
(Teiste värvide kasutamine eelnevalt kooskõlastada).

Liituda saab jooksvalt – iga trenn. Liitumiseks tuleb eelnevalt registreeruda. Registreerumiseks palun täida registreerumisvorm – http://3dtreening.ee/algkursus-vorm/.