MMA (vabavõitlus)

 

MMA (ingl k Mixed Martial Arts) ehk vabavõitlus on kahevõitlusala, mille eesmärgiks on selgitada sportlikus keskkonnas välja parim võitleja. Vabavõitluses ühendatakse kohandatuna tehnikad poksist ja taipoksist, kreeka-rooma ja vabamaadlusest, Brasiilia jiu-jitsust ja teistest kahevõitlusaladest.

Võistlejate puhul hinnatakse tehnilist sooritust, püüdlust alistada vastast kas löökide või valuvõttega ning head füüsilist vormi. Kolmest 3-5-minutilisest raundist koosnevaid matše peetakse kas poksiringis või spetsiaalses puuris.

Treeningud pole vägivallatandrid: ka siin on põhirõhk targal treenimisel. Meie eesmärk on, et liikmed läheksid koju vigastuseta (kui, siis sportlikust sooritusest väsinuna) ja rahulolevana, et ka järgmine kord trennist osa võtta saaks.

MMA kogub üha kiiremini populaarsust. Kindlasti on oma osa sellel maailma olulisemal MMAorganisatsioonil UFC-l, mille suurim staar on meie SBG hõimu Iirimaa filiaalis treeniv Conor McGregor. (Mis on ka ilmselt põhjus, miks meie liikmed peavad aeg-ajalt vastama küsimusele „Kas sa treenid seda UFC-d?“).

3D Treeningus jagunevad MMA treenijad taseme järgi nelja rühma:

  • algkursus (kõik alustajad);
  • baaskursus;
  • põhigrupp;
  • edasijõudnud.

Gruppide vaheline liikumine oleneb su arengust, treenerist ja sinu püstitatud eesmärkidest.

Lisaks toetavad MMAtreeninguid järgmised trennid:

  • maadlus (klubis on tegev nii maadluse algkursus kui ka grupp edasijõudnutele);
  • Kreeka-Rooma maadlus (trennist võivad osa võtta nii MMA põhigrupp kui ka edasijõudnud);
  • Brasiilia jiu-jitsu (sh eraldi jalalukutreeningud).

Treeningute aegu, hindu ja asukohta vt lähemalt Treeningute lehelt.

3D Treening on hästi üles astunud ka võistlustel: just meie klubist on pärit esimene eestlasest IMMAFi (International Mixed Martial Arts Federation) amatööride Euroopa meistritiitli omanik – selle tiitli sai 2016. aastal 3D Treeningu võitleja Helin Paara (pildil võtame lennujaamas just Tšehhist EMilt võidukalt naasnud Helinit vastu).

Klubi võistlejad teevad ilma nii Eesti meistrivõistlustel kui ka väljaspool. 3D Treening on saavutanud kahel aastal järjest Eesti parima MMA klubi tiitli.

Tegu on huvitava, keerulise ja mitmekülgse spordialaga – nii harrastajatele kui ka võistlussportlastele.

.