Suvelaagris ootavad 15 kõrgel tasemel treenerit

19.-22. juulil toimuvas suvelaagris annavad teadmisi edasi 15 oma ala eksperti, neist lausa 8 kannavad Brasiilia jiu-jitsu musta vööd.

Liitu laagriga! 

Robert Tomingas

Kasutaja 3D Treening foto.

Robert on Pedro Duarte (org. HILTI BJJ peateener) black belt, kes on Eesti Brasiilia jiu-jitsu maastikul üks selle spordiala pioneeridest. Igapäevaselt tegutseb Robert Hilti BJJ klubis Pärnus.

Roberti lemmikvärvid on must ja punane ning lemmikloom on just neis värvides kala Epalzeorhynchos Bicolor, keda kutsutakse ka “mustaks haiks”.

Suvelaagris õpetab Robert deep halfguard rünnakuid edasijõudnutele.
Robertile meeldib jitsis just “pressure from under position” ning selle salatrikke õpetab ta ka laagris.

 

 

 

 

 

Mardo Männimägi

Kasutaja 3D Treening foto.

Mardo Männimägi on 3D Treeningus treeniv must vöö, kes on muidu tuntud kui professionaalne fotograaf ja 1 STAGE kommuuni eestvedaja.

Mardo lemmikfilm on “Fight Club” ja siinkohal on vast paslik esitleda ka Mardo treeningute reegleid:

The first rule of Fight Club is: You do not talk about Fight Club. 
The second rule of Fight Club is: You DO NOT TALK ABOUT FIGHT CLUB!
Third rule of Fight Club: Someone yells stop, goes limp, taps out, the fight is over. 
Fourth rule: only two guys to a fight. 
Fifth rule: one fight at a time, fellas. 
Sixth rule: no shirts, no shoes.

(Tegelikult pange ikka särgid selga. Palun.)

Üksikule saarele võtaks Mardo kaasa midagi, mis meenutaks kallimat, pliiatsi ja paberi, et elu üle järele mõelda ja eesmärgid kirja panna, ning muidugi fotoaparaadi, et toimuvat jäädvustada!

Suvelaagris õpetab Mardo õiget survet käelukku tehes ja siis veel knee slide’i!

 

Martin Aedma

Igapäevaselt Soomes FX Jiu Jitsu klubis treeniv Martin Aedma tutvustab laagris avatud kaitse ja möödumise nüansse – treeningud on sobilikud kõigile!

Martinile meeldib süüa sushit ja heade retseptide otsingul tasub kindlasti temaga juttu teha!

 

Ronald Stimmer

Laagrikava ei oleks täielik ilma 3D Treeningu mitmekülgselt andeka BJJ ja maadlustreeneri Ronald Stimmerita!

Üks Roni lemmikpalu on Boards of Canada “Dayvan Cowboy”. Seda saab kuulata siit: https://www.youtube.com/watch?v=A2zKARkpDW4

Raamatutest soovitab ta lugeda G. Orwelli “1984” ja K. Vippi “Globaalpohmelust”.

Ron õpetab laagris tehnikat nimega tarikoplata kõigile, kel kimura juba enam-vähem selge.

 

Liisi Vaht

Liisi on võitnud kõiksugu erinevaid medaleid nii Eestis, Skandinaavias, Euroopas kui maailmameistrivõistlustel. Kui ta ei võistle, siis treenib ta 3D Treeningu klubis Tallinnas.

Suureks suvelaagriks otsustas Arm Collector kätele uue nurga alt läheneda ning õpetab kõigile selgeks paar “reverse armbari”. Kes endale ka kätekollektsiooni tahab, sel tuleb kohale tulla!

Vabal ajal meeldib Liisile longboardil ringi sõita ning šokolaadi süüa. Eelistatult hästi palju.

 

 

Harry-Anton Talvik

Kasutaja 3D Treening foto.Võimla üsna värske must vöö Harry treenib Võimlas aastast 2004 ning viib viimastel aastatel seal läbi BJJ treeninguid edasijõudnutele.

Harry trenni teema jääb veel hetkeks saladuseks, kuid on mõeldud kõigile, kes tunnevad, et võiks ja tahaks teemaga tutvuda ja selle detaile või variatsioone tuunida.

Keerulist “koreograafiat” ei ole, aga nüansse see-eest kuhjaga. Kõik usinad ja püüdlikud saavad hakkama, suurim kasu sünnib treeningust ilmselt edasijõudnutele.

Harryle meeldib enim kevadine aastaaeg ja puuviljadest meeldib talle maiustada kirssidega.

 

 

 

Sergio De A Cabral

Laagriga ühineb Brasiilia jiu-jitsu must vöö Sergio De A Cabral, keda võib treenimas ja juhendamas kohata Tallinnas, Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemias.

Sergio pühendab oma tunnid laagris jiu-jitsu põhitõdedele ja räägib, nagu ta ütles, “heap movementist”. Sellest küll ilma ei saa jääda!

Ilmast rääkides, Sergiole meeldib, kui väljas on kuum või lausa troopiline, ning lilledest tunduvad kõige kaunimad bromeeliad ja orhideed.

 

 

 

 

 

Priit Mihkelson

Kasutaja 3D Treening foto.

Mattidele astub tarkust jagama ka BJJ must vöö Priit Mihkelson, 3D Treeningu peatreener.

Priit õpetab saidist ehk küljelthaardest põgenemisi, sealhulgas tuleb juttu ka erinevatest lukkudest. Treeningud on sobivad igale tasemele!

Priit reisib palju ning tema kõige meeldejäävam reis seni on olnud Sitsiilia saarele, ent lemmikriigiks jääb ikkagi Eesti. Ja kui juba Eesti pealinna Tallinna tulla, siis soovitab Priit süüa restoranis Rataskaevu 16 või siis ka selle nooremas sugulases Väike Rataskaevu 16.

 

Jorgen Matsi

Jorgen annab laagris ülevaatliku spordipsühholoogia lühiloengu sellest, kuidas enda treeningmotivatsiooni ja -käitumist majandada, et jiu-jitsu harrastus võiks kesta pikalt ja jätkusuutlikult.

Lisaks ägedale loengule juhendab Jorgen ka üht trenni!

Treeningul käsitleb Jorgen üht teemat, mida ta on lihvinud 2013. aasta Saku Suurhalli matšist saadik: pärast matši andis Jorgen lubaduse, et enam ei tohi keegi kunagi tema küljeltkägistusest (side choke) põgeneda. Nüüd annab ta ka meile ülevaate selle kägistusvõtte ning seotud kägistusvõtete detailidest. Trennis käsitletakse nii gi kui no-gi variante.

Lisame veel, et Jorgeni lemmikvärv on kollane ja lemmiktsitaat kõlab nii:

“The difference between stupid and intelligent people – and this is true whether or not they are well-educated – is that intelligent people can handle subtlety. ” (Neal Stephenson)

 

Kuldar Nei

Kasutaja 3D Treening foto.

Kuldar Nei mitmekesistab laagrit gi-püstivõitlustreeningutega!

Kuldar on 3D Treeningu treener ja kogenud judoka. 10/10 teab Kuldar õiget viisi, kuidas püstiseisev inimene pikali panna. Treenima on oodatud kõik huvitatud jitsikad!

Tahtsime teada Kuldari lemmikautot, aga ta on nii suur huviline, et ei osanudki üht konkreetset välja tuua. Tema “unistuste auto” oleks samuti hulk erinevaid.

 

Jane Soodla

Reede õhtul on laagris osalejatel võimalus liituda 3D Treeningu tavapäraste jalalukutrennidega treener Jane [Džein] Soodla juhendamisel!

Jalalukke õpetatakse nii päris alustajatele kui juba kogenud murdjatele.

Jane on nakatava naeruga 3D Treeningu treener, kellele meeldib muuhulgas ka küpsetada.
Kokates meeldib Janele reegleid eirata, inspiratsioonil vabalt lennata lasta ja alati midagi uut või koguni veidrat katsetada. Tulemus viib keele alla!

Uurisime eksperdilt ka, mis on tema lemmikjalalukk ja vastus tuli õige kiirelt – inside senkaku heelhook.

 

Armin Pajula

Armin on 3D Treeningu alg- ja baaskursuse treener, kellele meeldib eriti mängida avatud kaitset ja möödumisi.

Laagris räägib Armin spiderguardist ehk ämblikkaitsest – koht, kust pole teps mitte lihtne põgeneda!

Kui Armin saaks õhtust süüa ükskõik kellega kogu maailma aegruumist, valiks ta kaaslaseks noore iseenda, et anda vaid üks pisike näpunäide, mis võiks muuta peaaegu kõik!

Armin väitis, et lemmiklauljaid, -näitlejaid, -raamatuid ega -filme tal ei ole, kuid veidi aja pärast tõdes siiski, et Matrix on üks pagana hea film. Filmis olevad ideed ning tsitaadid kanduvad praktiliselt üks-ühele üle meie igapäevasesse reaalsusesse.

Näiteks toob Armin välja järgmise mikstuuri eri tsitaatidest:
“I’m not here to tell you how this is going to end. I’m here to tell you how it’s going to begin. I’m going to show you the world without rules and controls, without borders or boundaries. A world where anything is possible. I´m going to show you the truth.”
“What truth?”
“That you are a slave. Like everyone else you were born into bondage. Into a prison that you cannot taste or see or touch. A prison for your mind.”

 

Harto Vallimägi

Laagrit mitmekesistab 3D Treeningu must vöö Harto Vallimägi (noormees pildi paremas servas), kes võtab enda peale põlve liini põhimõtete tutvustamise möödumisel ja guardi hoidmisel. Treening on kõigile!

Harto avaldas meile ka ideaalse õhtu saladuse: see on täpselt see, mida oleme kõige vähem oodanud ja plaaninud.

Hartole meeldib, kui inimestel on hea huumorimeel, positiivne ellusuhtumine ning piisav enesekindlus.

 

 

Sten Maaslieb

Sten on andekas mitmel alal. Kõigepealt võtab ta ette ja selgitab meile poolkaitse (all) asendit, põhimõtteid ja paari lihtsat liigutust.

Järgmiseks hoolitseb ta selle eest, et kõigi laagerdajate biomehaanilised mehhanismid oleksid töökorras – Sten viib läbi tervelt kolm füsioteraapilist treeningut.

Stenil on palju väga meeldivaid magustoite, aga šokolaadi-toorjuustukook on kindlasti edetabeli tipus. Lemmikloom on tal, sarnaselt paljudele 3D Treeningu klubilistele, karu.

 

 

 

 

 

 

Jass Murutalu

Kasutaja 3D Treening foto.Kõik laagrilised teeb targemaks Jass Murutalu, tuntud ka kui Trennininja.

Jass on kõrgelt haritud ja koolitatud liikuvuse ekspert ning laagris peab ta loengu teemal “Physical training for health and performance”.

Kindlasti tasub kuulamist, Jass teab, millest ta räägib!

 

 

 

 

Liitu meiega!