Brasiilia jiu-jitsu

Brasiilia Jiu-Jitsu (BJJ) on kahevõitlusala, mis keskendub eelkõige maasvõitlusele. Pearõhk on võitluses domineeriva ehk eelisasendi saavutamisel, mis võimaldaks vastast efektiivselt kontrollida ning vastase alistamisel liigeselukkude (käe-, õla-, jala- jm) või kägistustega. Brasiilia jiu-jitsu juured on Jaapani jiu-jitsus ja judos, kuid oma praeguse vormi omandas BJJ Brasiilias elavate harrastajate käe läbi eelmise sajandi teisel poolel.

Praeguseks on BJJ plahvatusena levinud üle maailma ja treenijate arv on aina kasvav.

Brasiilia jiu-jitsut saab harrastada nii kimonoga kui ka maadlussärgis ja -pükstes. Meie trennides pole ses osas rangeid nõudeid: treeni, milles meeldib. Samas soovitame ära proovida mõlemad.

3D Treeningus algab trenn alati spetsiaalselt BJJks väljatöötatud soojendusega. Tahame olla kindlad, et keha on jitsitrenniks ette valmistunud. Järgneb tehnikate õpe (kasvava vastupanuga, rõhk elulisusel) ning seejärel sparring (välja arvatud algkursusel, kus keskendutakse vaid tehnikate omandamisele).

Vöötasemed

Brasiilia jiu-jitsus märgitakse treenija arengut vöötasemetega,  mida määravad treenerid vastavalt treenija tehnilisele võitlusoskusele eelkõige sparringus. BJJ vöötasemed on: valge, sinine, lilla, pruun ja must. Tavalise treenimise puhul jõuab treenija järgmise tasemeni harilikult umbes 2-3 aastaga.

Vöötasemete vahepealset arengut märgitakse triipude lisamisega vööle ja neid on võimalik saada kuni neli (erand on must vöö, mille puhul saadakse triipe staaži eest).

Vöö või triibu saamise eelduseks pole eksam. Selle üle otsustab treener ja määravaks on treenija areng, suhtumine, tehnikate valdamine ja palju muud. Soovitame samas sellele mitte üleliia keskenduda – kõik tuleb õigel ajal.

Uue vöö saamise puhul välismaal levinud vööpeksukadalippe me ei harrasta. Meie traditsioon on Ironman – värske vöö saaja sparrib pausita kõigi trennikaaslastega (selle pikkus oleneb parasjagu kohalolevate jitsikate arvust, aga võib ulatuda pea kahe tunnini!).

Brasiilia jiu-jitsu treeninggrupid

Oleme treenijad soodsama arengu nimel jaotatud taseme kaupa nelja gruppi:

  • algkursus, sh ainult naistele mõeldud grupp (klubiga värskelt liitunud treenijad);
  • baaskursus (0-1 triibuga valged vööd);
  • põhigrupp (2-4 triibuga valged vööd);
  • edasijõudnute grupp (alates sinisest vööst).

Lisaks pakume klubis järgmisi Brasiilia jiu-jitsut toetavaid treeninguid:

  • jalalukutreeningud (kõigile alates baaskursusest);
  • võistluste ettevalmistustreening (kõigile alates baaskursusest);
  • maadlus (kõigile vöötasemetele, eraldi algkursus ja edasijõudnute grupp);
  • gi-püstimaadlus (kõigile alates baaskursusest);
  • Kreeka-Rooma maadlus (kõigile alates põhigrupist).

Meie jitsiõppe tase on tunnustatud ka väljaspool: treenerid käivad pidevalt seminare andmas igal pool maailmas, sh USAs, Austraalias, Rootsis, Leedus ja mitmel pool mujal.

Oleme edukad võistlejad. Mitmed 3D Treeningu sportlased võitnud igat karva medaleid kõige olulisematelt Brasiilia jiu-jitsu võistlustelt – IBJJF maailmameistrivõistlustelt, IBJJF Euroopa meistrivõistlustelt, ADCC võistlustelt ja NAGA Euroopa- ja maailmameistrivõistlustelt.

Võistlemisest loe pikemalt siit.

Edukad oleme ka meeskondlikult. Oleme muuhulgas ajaloo esimene välisklubi, kes võitis Soome suurvõistluse Finnish Openi meeskonnakarika (2016. aasta no-gi Finnish open) ja meie käes on pea kõik Eesti parima BJJ/lukumaadluse klubi karikad.